Yaz aylarına özgü kuruyemiş alışveriş önerileri

Toplum olarak en büyük alışkanlıklarımızdan bir tanesi, buluşmalarda, televizyon karşısında ve keyif anlarında tükettiğimiz kuruyemişlerdir. Yaz aylarında özellikle, havaların ısınması ile açık alanda gerçekleştirdiğimiz, piknik gibi doğanın keyfini sürdüğümüz aktivitelerimizde de içeceklerimizin yanında olmazsa olmazlarımız arasındadır.

Evimizin balkonunda otururken, yaz tatilimizde hoş bir manzaranın karşısında atıştırmalık ihtiyaçlarımızın en sağlıklı hallerinden bir tanesi olan taze kuruyemişler için sizlere mevsimine uygun öneriler hazırladık.

Yaz aylarında en çok hangi kuruyemişler tüketilmektedir?

Yaz ayları genel olarak diyet ihtiyacını en çok hissettiğimiz mevsimdir.  Bu dönemde, ara öğün ve gün içerisinde açlık hissimizi bastıracak, yemekten keyif alacağımız düşük kalorili gıda tercihleri için kuruyemişler en büyük yardımcılarımız olabilir.

Fındık, Fıstık ve Badem gibi metabolizmamızın protein ihtiyacını karşılarken, keyifle tüketeceğimiz, doğru porsiyonlarda da düşük kalori ile beslenme düzenimizi tamamlayabileceğimiz gıdalar bizlerin ideal kilosuna ulaşmasında ya da korumasında yardımcı olabilir.

Diyet programlarında hangi kuruyemişler kullanılır?

Kuruyemiş tüketerek zayıflamak oldukça yaygın bir diyet yöntemidir. Peki diyet listesi hazırlarken nelere dikkat etmelisiniz?

Diyet programlarının gözdesi, en çok tüketilen yaz kuruyemişleri arasında; Ceviz, Badem, Fındık, Leblebi bulunmaktadır.

Kuruyemiş satın alırken nelere dikkat etmeliyiz?

Kuruyemişler yüksek oranda yağ içermektedir, hava alması durumunda tazeliklerini yitirebilirler. Satın alacağınız kuruyemiş noktalarının güvenilir ve doğru saklama koşullarına sahip olması önemlidir.

Bağlı bulunduğu Uğur Şirketler Grubu’ndan gelen, yıllardır süren soğutma ve gıda saklama tecrübesi ile gıda saklama konusunda ülkemizin öncü deneyimlerine sahip Ufresh kuruyemişleri, özel doypack yapısı ile her zaman taze kalmaktadır.

Kuruyemiş, Lokum ve Türk kahvesi alışverişlerinizde güvenle Ufresh markasını tercih edebilirsiniz. Alışverişinizi Ufresh’in Balçova Ata Caddesi üzerindeki mağazasından, Kuşadası Soğucak yolu üzerindeki Ufresh mağazalarından, Nazilli’deki Ufresh mağazasından veya web sitemiz üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.