UFresh Lezzetli Atıştırmalıklar

Kuruyemiş, meyvelerin en saf halidir: Meyve ve çekirdeklerinin gün ışığı altında kurutulması veya kavrulması suretiyle üretilirler. Diğer bir deyişle, meyvelerin lezzetlerini ve tüm faydalarını içlerinde barındırmaya devam ederler. Hepsi de lezzetli ve sağlıklı atıştırmalıklardır, öğünler arasında keyifle ve güvenle tüketmeniz mümkündür. Her kuruyemişin sağlığımıza farklı bir faydası da mevcuttur. Bu faydalardan bazılarına örnek verecek olursak:

  • Ay çekirdeği, kolesterol seviyelerini düşürür ve damar sağlığı açısından faydalıdır. Hatta zayıf kalmış çocuklara doktor tavsiyesiyle yedirilir. İdeal olan, günde 50 gram ay çekirdeği yemektir.
  • Kabak çekirdeği, idrar söktürücü etki yapar ve kalp ile sinir rahatsızlıklarına karşı koruyucudur. Solunum sistemi hastalıklarına iyi gelir. Aynı zamanda doğal bir afrodizyaktır.
  • Antep fıstığı, yetişkin bir insanın günlük protein ve fosfor ihtiyacının %35’ini karşılar. Diyabet hastaları tarafından güvenle tüketilebilir zira kan şekerinin yükselmesini engeller. Kalp ve damar rahatsızlıkları riskini azaltır. Öksürüğü geçmesine, göğsün yumuşamasına yardımcı olur. Her gün bir avuç (10-15 adet) tüketilmesi önerilmektedir.
  • Yer fıstığı, B1 ve B3 vitaminleri bakımından son derece zengindir. Bu nedenle yaşlanma etkilerine karşı vüducu korur. B1 vitamini, beyin fonksiyonları bakımından hayati öneme sahiptir. B3 vitamini ise kolesterol seviyelerini düşürür ve kan dolaşımına iyi gelir. Posalı bir besin olduğu için, sindirim sistemi hastalıklarına karşı koruyucu etkisi vardır.
  • Leblebi, hemen hiç yağ içermemesine rağmen muazzam bir tokluk hissi verir. Hemen her diyette kullanılması mümkündür. Asit fazlasını emdiği için, mide sağlığına da faydalıdır. Hatta reflü hastalarının leblebi tüketmesi önerilmektedir.
  • Fındık, başta gelen Omega 3 kaynaklarından biridir. Kalp ve damar dostudur. Barındırdığı bol miktarda E vitamini sayesinde, yaşlanma etkilerine karşı mücadele eder. Prostat kanserinden korur, diyabete karşı önleyici etkisi vardır. Hamileler için özellikle faydalıdır. Her gün bir avuç tüketilmesi tavsiye edilmektedir.
  • Badem, kalp krizi riskini azaltır ve hemen tüm kanser türlerine karşı koruyucu etkisi vardır. Fiziksel ve zihinsel yorgunluklara karşı birebirdir. Uzmanlar, her gün 42 gram badem tüketilmesini önermektedir.

Ufresh lezzetli atıştırmalıklar, tam mevsiminde dalından toplanan birbirinden lezzetli ve doğal meyvelerin geleneksel yöntemlerle işlenmesi ile üretilir. Her kuruyemişin en taze ve en doğal halini istediğiniz gramajlarda sanal mağazamızda bulabilmeniz ve sipariş etmeniz mümkündür. Ufresh, topraktan gelen iyiliği sofralarınıza taşır ve güvenle tüketebileceğiniz ürünler sunar.