U’fresh, incir sevenleri internet ortamında aydınlatıyor.
2011 yılından beri kurutulmuş gıda sektöründe hizmet veren U’fresh markası, www.birincirim.com sitesi ile tüketicilerine lezzetli bir deneyim sunuyor.

Geçtiğimiz yıllarda kurutulmuş yöresel ürünlerden oluşan ürün çeşitlerini tüketicilerle buluşturan Uğur Entegre Gıda Ltd. Şti., bu tatlardan inciri daha iyi tanıtmak için yeni bir internet sitesini hayata geçiriyor. Hem taze hem de kuru halde kolaylıkla tüketilebilen bu meyvenin başlıca faydalarına değinen sitede, incirin şimdiye kadar pek duyulmayan ilginç özelliklerine yer veriliyor. Doğal ortamlarda kurutulmuş incirin; sindirim sistemine olan yararından soğuk algınlığının etkilerini azaltmaya, kemik-diş sağlığına katkısından cilt güzelliğine kadar faydaları anlatılıyor. Antioksidan etkisi sayesinde yaşlanmanın vücuttaki etkilerini geciktiren ve yüzyıllardır mutfakları süsleyen bu mucize meyvenin; öksürük, astım ve bronşit gibi solunum yolu hastalıkları için de destekleyici tedavide kullanıldığı belirtiliyor.

Sitede ayrıca incir ile yapılan tatlı, hamur işi ve hatta yemeklerin yer aldığı birbirinden lezzetli onlarca tarif yer alıyor. Gerek sağlıklı beslenme gerekse incir çeşitleri hakkında bilgi içeren bu adres ziyaretçileri bir lezzet yolculuğuna çıkarmayı vaat ediyor.

Bilgi: www.birincirim.com