Kuruyemiş ve İçecek Uyumu

En keyifli anlarınıza eşlik eden atıştırmalıklar olmazsa olmazdır. Bu keyifli anlara eşlik eden kuruyemiş çeşitleri ise her daim yanımızdadır. Kuruyemişler kahveye, maç keyiflerine, doğum günlerine, akşamüzeri çay keyiflerine ve birçok keyifli aktivitelerde tüketilmektedir.

 

Ülkemizde sıkça tüketilen kuruyemiş çeşitleri, günlük tüketime ek olarak toplu aktivitelerde de oldukça fazla tercih edilmektedir. Kültürel olarak alışkanlık haline getirdiğimiz çerez tüketimi dostlarımızla, ailemizle geçirdiğimiz keyifli anlarda tüketilen alternatif yiyecekler haline gelmiştir.

 

Sizler de sevdiklerinizle birlikte geçirdiğiniz keyifli anlara kuruyemiş çeşitlerini de katarak daha unutulmaz bir hale getirebilirsiniz.

 

UFresh’in en kaliteli ve en güncel fındık fiyatlarını incelemek için tıklayabilirsiniz.

 

 

Çay Kuruyemiş Uyumu

 

Akşam sohbetlerinin olmazsa olmazı olan çay keyfi, kuruyemiş çeşitleri ile daha da anlamlı hale gelmektedir. Çayın yanında lezzetli atıştırmalıklar olarak tüketebileceğiniz kuruyemiş çeşitleri ile akşamlarınızı bol sohbetli ve lezzetli bir hale getirebilirsiniz. Çayın yanında tüketeceğiniz kuruyemiş tabağı için birkaç çeşit kuruyemiş mevcut.

 

Çayın yanında tüketilen çekirdek aslında akşamların bir vazgeçilmezi olmuştur. Tuzsuz dakota çekirdek, kavrulmuş tuzlu yer fıstığı, kavrulmuş tuzlu kaju, kavrulmuş fındık ve Antep fıstığı gibi birçok çeşit sizlerin zevkine göre şekillenmektedir.

 

UFresh en taze ürünleri sofranıza ulaştırıyor. En güncel kuruyemiş fiyatlarını incelemek için tıklayabilirsiniz.

 

Akşamlarınızda birden fazla kuruyemiş çeşidi tercih edecekseniz eğer tuz dengesine dikkat etmenizde fayda var. Alacağınız kuruyemiş çeşitleri içerisinde tüm ürünleri tuzlu seçmemek daha uygun olacaktır. Böylece tuzsuz dakota çekirdek ve kavrulmuş tuzlu yer fıstığı almanız daha dengeli bir seçim olacaktır. Tuz dengesini koruduğunuz sürece çok daha keyifli çay sohbetleri ve kuruyemiş lezzetine varmış olacaksınız.

 

Kavrulmuş fındık ve kavrulmuş tuzlu kaju ise çay yanında en çok sevilen diğer kuruyemiş çeşitleri arasında yer almaktadır.

 

 

Türk Kahvesi ve Kuruyemiş

 

Kültürümüz içerisinde bir kahvenin kırk yıllık hatırı vardır. Böylece Türk kahvesi hem pişirilmesi hem de sunum anlamında oldukça dikkatli ve özenli hazırlanan bir içecektir. Türk kahvesi yanında çoğunlukla lokum, çikolata, draje gibi yiyecekler verilmektedir. Ancak Türk kahvesini daha da kıymetli hale getirmek için kuruyemiş çeşitlerini de tercih edebilirsiniz. Kahve keyfinize keyif katacak kuruyemiş tabağı için tercih edeceğiniz kuruyemişler;

Beyaz leblebi, sarı leblebi, kavrulmuş fındık içi, kavrulmuş tuzsuz yer fıstığı.

 

Türk kahvesi lezzetinin daha iyi olması için kuruyemişler ikram olarak çok karışık çeşit olarak değil de tek bir çeşit olarak tercih edilmelidir. Leblebi, fındık, yer fıstığı gibi kuruyemiş çeşitleri daha uygun seçim olacaktır.

 

Birbirinden lezzetli drajeleri incelemek ve Türk kahvesi yanında tüketmek isterseniz draje çeşitlerimizi inceleyebilirsiniz.

 

 

Çekirdek ve Kola

 

Her yaşa uygun herkesin hayır diyemeyeceği ikili çekirdek kola diyebiliriz. Okul döneminde, doğum günü partilerinde, akşam sohbetlerinde, pikniklerde vazgeçilmez olan çekirdek kola ikilisi en çok tüketilen çeşitlerden.

 

Kuruyemiş çeşitleri arasında kültürümüz içerisinde de oldukça fazla yer edinen çekirdek ise birçok çeşide sahiptir. En keyifli ve değerli sohbetlere eşlik eden çekirdek, kola ile lezzetli bir uyum yakalamaktadır. Tuzsuz dakota ay çekirdeği, tuzlu beyaz ay çekirdeği, tuzlu dakota ay çekirdeği gibi birçok çeşide sahiptir.

 

Bireysel Tüketim

 

Ders çalıştığınızda, iş ile ilgili bir proje hazırladığınızda, film izlerken ya da kitap okurken kendinize özel bir kuruyemiş tabağı hazırlayabilirsiniz. Keyifli anlarınıza eşlik edecek kuruyemiş çeşitleri; kavrulmuş tuzlu fıstık, ceviz içi, ballı susamlı leblebi, soya soslu çıtır fıstık. İsterseniz kola içerken yanında çekirdek tüketebilirsiniz. İsterseniz kahve yanında kavrulmuş tuzsuz yer fıstığı ile daha lezzetli anlar oluşturabilirsiniz.

 

En kaliteli ve en güncel kuruyemiş fiyatlarını incelemek ve satın almak için UFresh ana sayfasını incelemenizde fayda var.