U’fresh 2011 Yılının Son Aylarında Başladığı İhracat Payını Günden Güne Artırıyor
Uğur Şirketler Grubunun son kuruluşlarından biri olan ve 2011’in ikinci yarısından itibaren üretime geçen ve U’fresh markası ile öne çıkan Uğur Entegre Gıda, henüz ilk yılını tamamlamadan ürettiği ürünleri Avrupa ülkelerine ihraç ederek kalitesini yurtdışında da tanıtmaya başladı.

Arkasında Uğur Şirketler Grubunun köklü ve güçlü yapısının olduğunu hissettiren U’fresh, ilk sözleşmesini bir Alman şirketi ile yapıp, ilk siparişlerini Almanya’ya teslim etti. 2011 yılının son günlerinde yaptığı bu ihracatla bir başlangıç yaptıklarını ve ortasına yaklaştığımız 2012’de de pazar paylarını artırarak ihracata devam ettiklerini belirten Genel Müdür Mehmet Ünlü, “Kurutulmuş gıdaların cazibesi tüm dünyada hızla artmaktadır. Kurutulmuş gıda sektörü, kullanılan modern kurutma yöntemleri ile gıda sanayiinin önemli alt sektörlerinden biri haline gelmiştir. Sürekli denetimler altında, üstün teknolojik donanımlı tesislerimizde üretilen ürünler, ülkemizde ve ihracata başladığımız ülkelerde, endüstriyel alanda faaliyet gösteren firmalara hitap etmektedir. Şu anda sözleşmeli müşterimizin  bulunduğu Almanya dışında daha birçok ülkedeki firmalarla görüşmeler devam etmekte olup bazıları kontrat aşamasındadır.” diyerek sözlerini tamamladı.

Ülkemizde de tanınmış  şirketlerin tedarikçiliğini yapmaya başlayan ve daha birçok yerli yatırımcıyla da bağlantıya geçildiği belirtilen U’fresh in, 2012 yılının sonlarına kadar ataklarına devam ederek büyümesi bekleniyor.

U’fresh Hakkında:
Ülkemizde yetişen domates, biber başta olmak üzere birçok sebze ve meyvenin kurutulması ve paketlenmesi,  aynı zamanda yarı kurutulmuş sebzelerin şoklanması ve paketlenmesi gibi faaliyetlerde bulunan U’fresh, 2011 yılında Uğur Şirketler Grubu’nun iştiraki olarak Nazilli Dallıca’da 5000 m2 si kapalı olmak üzere toplamda 18000 m2 alanda faaliyet göstermektedir. U’fresh Türk Gıda Kodeksine ve Avrupa Birliği standartlarına uygun olarak üretim yapmaktadır.