Engelsiz Web Sitesi

Engelsiz Web Sitesi

Uğur Şirketler Grubu Web Sitesi ile Engelleri Kaldırıyor

     Uğur Şirketler Grubu; kurumsal web sitelerini engelli vatandaşlarımızın hayatlarını kolaylaştırmak, yaşamda karşılarına çıkan sorunları ortadan kaldırmak ve toplumsal farkındalık oluşturmak için engelsiz standartlara yükselterek engelli vatandaşların da rahat kullanabileceği bir site haline getirdi.

     Bilişim alanındaki uygulamalarına bir yenisi daha ekleyen Uğur Soğutma, engelleri sebebiyle günlük yaşamlarında pek çok olanaktan ve hizmetten yararlanamayan vatandaşlar için, oturdukları yerden bir bilgisayar aracılığıyla iletişim hizmetlerinden faydalanıp, bilgi kaynaklarına erişiyor ve iletişim kuruyor. Bilgisayar kullanımı ve pek çok hizmet olanağına ulaşmalarını mümkün kılan bu tür web sayfaları, ziyaretçilerin yaşam kalitesinin yükseltilmesinde büyük rol oyuyor. Uğur Şirketler Grubu web sayfalarında bunu göz önünde bulundurarak engelli kullanıcıların hayatını kolaylaştırıyor, Uğur Soğutma web sitelerinde, ürünleri hakkında detaylı bilgi alıp dilerse istediği modelleri karşılaştırabiliyor.

      Engelli vatandaşların erişebileceği ve kolaylıkla kullanabileceği, aynı zamanda mobil uyumlu engelli dostu web sitesinde kullanıcılar, sitede yer alan içerikleri edinecekleri bir ekran okuyucu yazılımıyla dinleyebilirken, tek bir tuşa (TAB tuşuna) basarak içerikler arasında geçiş sağlıyor. Böylece kullanıcılar hızlı bir şekilde site içinde rahatça gezinebiliyor.

Uğur Şirketler Grubu Web Siteleri Şimdi İşaret Dilinde

     Toplumsal duyarlılık ve sosyal sorumluluk faaliyetlerinde sektöründe ilk sıralarda olan Uğur Soğutma A.Ş. web sitelerinde işaret dilinde tercümesi yayınladı.

     Engelleri ortadan kaldırmak, toplumsal farkındalık oluşturmak ve en önemlisi işitme engellilerin en büyük sorunu olan iletişim için kullandıkları Türk İşaret Dili'nin (TİD) yaygınlaştırılması ve bu konudaki mağduriyetin asgari seviyeye indirilmesi amacı ile bu uygulamayı başlatan Uğur Soğutma, kurumsal web sitesini işaret dilinde tercümesini yayınlayarak sektörüne örnek olmuştur.

     Daha önceki aldığı sosyal sorumluluk çalışmalarıyla sıkça duyuran Uğur Soğutma kurumsal web sitesinin engelsiz web standartlarına yükseltilerek kullanıma sunmuştu şimdi ise web sitesinin metinlerinin işaret dilinde tercüme görüntüleri yayınladı. Türkiye’de çok az web sitede uygulanan bu uygulamada engelli bireylerin toplumda bilimsel ve sağlıklı bir şekilde iletişim kurabilmesi amacıyla hayata geçirdiği bu projeyi Uğur Şirketler Grubu web sitelerinde ulaşıla bilinmektedir.

     İşaret dili, işitme engellilerin kendi aralarında iletişim kurarken, el hareketlerini ve yüz mimiklerini kullanarak oluşturdukları görsel bir dildir. İşaret dilinin temeli tiyatral ve görsel bir dil olduğu için, müşterilerimize daha kaliteli hizmet sunabilmek ve maksimum müşteri memnuniyetini sağlamak adına, web sitelerimizde İşaret Dili çevirisi kullanılmıştır. 

Telif hakları saklıdır. © 2016 Uğur Entegre Gıda